Żywe choinki świąteczne, w doniczce

Wybierz gatunek aby zobaczyć drzewka.
Transport na terenie Mielca od 20zł.


Drzewka świąteczne Mielec

Żywe choinki świąteczne, w doniczce

… czyli magia Świąt zaklęta w niezwykłej roślinie

Czy jest coś, co bardziej kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia niż zapach prawdziwej choinki? Żaden aromat z puszki nie jest w stanie go podrobić ani zastąpić. Ten wyjątkowy zapach świeżego drzewka czujemy tylko raz do roku. Właśnie dlatego jest tak niezwykły. Wystarczy wziąć głęboki oddech, pozwolić by zapach choinki wypełnił płuca i zamknąć oczy. Tyle wystarczy, by przywołać wspomnienia wszystkich minionych świąt i obudzić ducha tegorocznych. Jednak nie każda choinka ma taki zapach. Najsilniej pachną żywe choinki świąteczne w doniczce. To właśnie one mogą przez długi czas uwalniać świąteczny aromat.

Jednak nie każda choinka ma taki sam zapach.  Świerki nasycone żywicą, która uwalnia swoje aromaty  przywołują wspomnienie  lasu  iglastego z naszego ostatniego spaceru, podczas  gdy Jodły zawdzięczają swój niepowtarzalny aromat olejkom eterycznym, których skład jest indywidualny dla każdego gatunku.

Od lat panuje spór – czy choinka musi być żywa?

Bożonarodzeniowe choinki mogą być różne. Od kilkunastu lat panuje spór, w którym oponenci naturalnych choinek sugerują zastąpienie żywego drzewka – syntetycznym. Jednak drzewka te nigdy nie zyskały takiej popularności jak żywe choinki. Trudno się temu dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie zalety, jakie mają naturalne drzewka. To właśnie dzięki nim w domu pojawia się magiczna atmosfera świąt. Chodzi o zapach, o prawdziwe igły i emocje, które towarzyszą wybieraniu choinki. Nie czarujmy się! To właśnie takie niezwykłe momenty najlepiej zapamiętuje się z dzieciństwa. I jeśli mielibyśmy ułożyć ich listę, to wybór choinki i jej transport do domu, znalazłby się blisko szczytu. To dobre wspomnienie, które warto pielęgnować.

Trwałość, która zachwyca

Nie można mieć wątpliwości, że choinka bożonarodzeniowa musi być trwała. Najczęściej ubiera się ją na kilka dni przed Wigilią i razem z ozdobami powinna stać do Święta Trzech Króli, czyli 6 stycznia. To dwa tygodnie! W wielu domach ubrana choinka stoi dłużej. W zależności od rodzinnej tradycji może nawet stać aż do wizyty duszpasterskiej, która może zdarzyć się nawet na początku marca. Nie każda choinka może czekać tyle czasu i wyglądać świetnie.

Warunkiem aby tak sie stało jest pozyskanie drzewka tuż przed świętami  i zapewnienie pieńkowi wody zaraz po wniesieniu do budynku.  Jednak najlepsza cięta choinka  nie dorówna żywotnością drzewka w doniczce, która często wysadzona do gruntu stanowi ozdobę ogrodu jeszcze przez dziesięciolecia.  Choinkę możemy  wysadzić zaraz po świętach jeżeli pogoda na to pozwala, jeżeli nie to należy choinkę wynieść  na dwór aby pod wpływem temperatury nie wybudziła  się z  zimowego letargu.

Pamiętaj o pielęgnacji

Choinka świąteczna w donicy jest żywą rośliną. Z tego powodu potrzebuje odpowiedniej troski i pielęgnacji. Gdy temperatura powietrza spada poniżej zera  należy choinkę przetrzymać w pomieszczeniu przejściowym, aby dać czas na rozmarznięcie doniczki i zaadoptowanie drzewka do nowych warunków.  Bardzo ważne jest podlewanie bożonarodzeniowego drzewka od pierwszego dnia pobytu w domu.  Przydatny  będzie spodek lub donica nie perforowana w której  będzie się mógł gromadzić nadmiar wody. Jeżeli wysadzamy bożonarodzeniowe drzewko  pamiętajmy o  podlewaniu przez rok po wysadzeniu do gruntu.

Bożonarodzeniowe żywe choinki od renomowanych plantatorów są rozchwytywane. Każdy chce mieć w domu najpiękniejsze drzewko! I na plantacji choinek można właśnie takie kupić. Ciekawą propozycją jest też możliwość zarezerwowania drzewka. To właśnie dzięki niej możemy mieć pewność, że najpiękniejsze świąteczne drzewko będzie czekało właśnie na nas.

Im szybciej zarezerwujesz swoją choinkę, tym większy wybór będziesz mieć. Nie czekaj dłużej i nie pozwól, by inni Cię wyprzedzili i kupili Twoją choinkę.